П`ятниця, 26.04.2024, 06:12
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

ДПТНЗ "Софіївський професійний ліцей"

Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мои статьи [24]
Наше опитування
Чому Ви обрали Софіївський професійний ліцей
Всього відповідей: 12
Посилання
Новій Дніпропетровщині - новий стандарт освіти. 1 рік Педагогічна преса Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України Дніпропетровська областна рада ДОІППО Дніпропетровський регіональний центр оцінювання якості освіти Навчально-методичний центр профтехосвіти у Дніпропетровській області Єдиний освітній простір Дніпропетровщини Молодіжний центр Дніпропетровщини Новій Дніпропетровщині - новий стандарт освіти. 1 рік
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Наші координати
смт.Софіївка вул.Поштова,10 тел(факс)(05650)2-92-03

Каталог статей

Головна » Статті » Мои статьи

КОЗАЦЬКОМУ РОДУ НЕМА ПЕРЕВОДУ

Оскільки в героїчному найбільше проявля­ється національний харак­тер народу, його душевна краса, його талант, то такі сторінки історії особливо хвилюють і наповнюють нас гордістю. У минулому нашого народу було таке неповторне і легендарне явище, як козацтво, Запорозька Січ. Остання була взірцем державного, демократичного устрою, сво­єрідною країною зі своїми правами і обов'язками. Один із гетьманів славет­ної козацької країни Пилип Орлик склав першу в світі демократичну конститу­цію. Тому повернення до своєї історії, відновлення її традицій і залучення до цього, в першу чергу, молоді дасть нам віру і надію в наше краще майбутнє.

Так, в нашому ліцеї була проведена клопітка робота серед молоді та працівників щодо відродження козацтва. Були проведені інформаційні бесіди про побут, права і обов'язки козаків. Зразком козацької доброчинності є ко­зацький полк, створений у нашому селищі.

До молодіжної козацької організації виявили бажання добровільно всту­пити 90 учнів. А з викладачів, майстрів та технічного персоналу до Софіївсько-го полку Дніпровської Січі Війська Запорозько­о вступило ЗО осіб. Крім представників ліцею до козацької організації виявили бажання приєднатись і деякі інші мешканці нашого селища. Прийняття присяги відбулося 10 жовтня біля Храму Святої Софії, приурочене до свята Покрови. Спочатку всіх присутніх привітав гене­рал армії козацтва, отаман Дніпровської Січі Війська Запорозького Пономаренко Олександр Володимирович, висловивши найкращі побажання й надію у співпрацю та взаєморозуміння. Поздоровлення пролунали також від голови районної ради Шевцова Артура Анатолійовича, директора Софіївського про­фесійного ліцею Шевцова Івана Івановича, пред­ставників Жовтоводського коша. Відповідальним і хвилюючим моментом стало прийняття присяги. Отець Ростислав зачитав молитву, благословивши всіх присутніх на благородну справу. Далі кожен промовляв слова присяги, цілував хрест і козацький стяг. Урочистості продовжилися зібранням Софі­вського козацького полку, на якому було вручено на­городи та звання з нагоди святкування Дня козацтва в Україні. Грамотою та нагрудним знаком за відродження козацтва був нагороджений директор СофПЛ  генерал-осавул Шевцов Іван Іванович.

Після урочистостей відбулося козацьке коло (рада старшин), де були присутні козаки з Жовтих Вод та П'ятихаток. Опісля відбувся святковий концерт для всіх бажаючих, який переріс у більш вагому подію-Міжнародний фестиваль козацьких бойових та традиційних мистецтв «Спас», що про-ходив 11 жовтня на острові  Хортиця - одвічній столиці Запорозької Січі.

На фестиваль прибула делегація представників Софіївського полку, школярі, працівники і учні ліцею на чолі з Шевцовим А.А. Життя тут вирувало. Скрізь стояли різні козачі паланки. Можна було спостерігати, як різні школи боротьби ділилися досвідом мистецтва ведення бою. Потім відбувся показовий бій під назвою «лава на лаву». Ну, і звичайно, всі присутні мали можли­вість спостерігати спас (або гопак) - український танець, під час виконання якого козаки співали, танцювали, застосовуючи різні бойові прийоми. Це справжнє мистецтво, якому треба вчитися не один рік, завдяки якому козацька армія прославилась на весь світ.

Тож, якщо вилучити з літопису України період існування козацтва, забути наших славних гетьманів, то історія України буде неповноцінною на політичній  карті світу. Отже, давайте примножувати наше духовне надбання, шанувати пам'ять про волелюбних відважних запорізьких козаків і бути гідними їх на­щадками!

ГЛУЩЕНКО Л.В.,

ГОНЧАРОВАО.В.,

 

 

Категорія: Мои статьи | Додав: Юлія (23.11.2009)
Переглядів: 884 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]