Історія виникнення професії
Історія розвитку обчислювальної техніки починається з глибокої давнини, коли виникла необхідність обчислень.
Перша "рахункова машина" - абак - була схожа на рахівницю.
У XVII ст. французький філософ і математик Блез Паскаль винайшов перший механічний калькулятор.
У 30-х роках XIX ст. британський винахідник Чарльз Беббідж випередив свій час: винайшов перший програмний калькулятор
Вдосконалений калькулятор був створений у США тільки у 1890р. і використовувався для перепису населення.
Але для цього у 1878р. російський математик П.Л.Чебишев винайшов арифмометр.
У 1912р. А.Н.Крилов винайшов механічний інтегратор для розв'язування диференційних рівнянь.
Поява на початку 30-х років XX ст. електромеханічних пристроїв (телефонного реле) сприяла виникненню електромеханічних калькуляторів.
У Німеччині молодий інженер Конрад Цузе винайшов комп'ютер на базі багатьох тисяч телефонних реле.
У 1936 р. 24-х річний математик Кембриджського університету Алан Тьюринг аргументовано доказав можливості створення універсальної програмно-обчислювальної машини.
Вважають, що перший у світі електронний комп'ютер з'явився у 1946р. у США, хоча фактично він був винайдений раніше групою Тьюринга у 50-ти милях від Лондона.
Перша ЕОМ в нашій країні була створена під керівництвом С.А.Лебедева у 50-тих роках XX ст. в Києві. Свій проект створення ЕОМ Лебедев висунув ще до початку Великої вітчизняної війни, яка, нажаль, зашкодила його реалізації. Тому тільки у 1947р. в АН УРСР розпочалася розробка макету обчислювальної машини, яка називалась МЕОМ (мала електронна обчислювальна машина).
МЕОМ – 1, використання якої розпочалось у 1952 році, була най продуктивнішою в Європі, вона виконувала 8-10 тис. операцій в секунду.
Винайдення інтегральних схем, «кристала» або «чіпа», дозволило створити більш потужні та в сотні раз менші за габаритами комп’ютери.
Характерною рисою сучасного етапу науково – технічного розвитку є комп’ютеризація най різноманітніших сфер людської діяльності.