В нашому районі є багато фермерських господарств з новою технікою. Новими можливостями роботи на землі і, як говорив директор ліцею І.І.Шевцов у попередній статті, які з радістю беруть на проходження практики здібних учнів.
Одним із таких господарств являється СФГ «Добробут», керівником якого є Анатолій Савович Куліш, людина з великим досвідом, розумна, обізнана, продвинута в області сільського господарства, почесний професор Дніпропетровського державного аграрного університету.
А так як в нашому закладі техніка уже не нова, а учнів слід вчити на новій і вивчати новітні технології, тому старший майстер СПЛ В.І.Турчин вирішив це питання, зі згоди директора, на користь ліцею і склав програму стажування майстрів виробничого навчання та теоретичних занять для учнів.
Анатолій Савович з радістю погодився провести на базі свого господарства з викладачами та учнями на новій техніці, вивчаючи при цьому нові агротехнології.
На першому такому зібранні викладачі, майстри та учні були ознайомлені з історією заснування господарства, яке починалося з 13 га (на теперішній час це вже 1750 га орної землі). Було ознайомлено з виробництвом (споруди, техніка), де працюють із задоволенням робітники.
Анатолій Савович із захопленням розповідав про землю (бо ж який це аграрій, що не любить землю-годувальницю), новітні технології обробітку грунтів, посів зернових і технічних культур. Найбільше було приділено уваги новій технології «NO-TILL» (що значить – не орати землю). На противагу традиційним технологіям обробітку грунтів ця, зі слів професора, має величезні переваги. Наприклад, при традиційних технологіях затрати дизпального на 1 га становлять 100-150 л, а при «NO-TILL» - лише 30-35 л. Тож, як справжній господар, заощадливий і розумний, Анатолій Савович вирішив повністю перейти до цієї техології, при цьому не лише заощаджуючи на коштах, але й таким чином покращити врожайність.
Під час зустрічі працівники СФГ провели показове заняття на тракторах марки «Кейс», ознайомили з іншою технікою (сівалками, оприскувачами іноземних марок).
Учні і викладачі отримали величезне задоволення від побаченого і почутого. А в подальшому Анатолій Савович пообіцяв проводити теоретичні і практичні заняття на своєму господарстві на новій техніці (крім того запросив до себе на проходження практики трьох учнів з подальшим працевлаштуванням), адже молодь повинна знати більше і розвиватися, знайомлячись і практикуючи з новим не лише на малюнках та з підручників. А хорошому вчителеві потрібні допитливі і розумні учні, щоб його досвід не пішов у небуття, а проріс у серцях і душах підростаючого покоління.
Адміністрація Софіївського професійного ліцею виносить подяку А.С.Кулішу за надання професійної допомоги і висловлює надію, що коли нашим провідним фермерам району буде не байдужа доля ліцею та його учнів, тоді можна буде говорити про аграрне майбутнє нашого району.
Викладач
О.В.Гончарова
|