П`ятниця, 19.07.2019, 15:14
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

ДПТНЗ "Софіївський професійний ліцей"

Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мои статьи [24]
Наше опитування
Наскільки ви володієте компютером?
Всього відповідей: 63
Посилання
Новій Дніпропетровщині - новий стандарт освіти. 1 рік Педагогічна преса Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України Дніпропетровська областна рада ДОІППО Дніпропетровський регіональний центр оцінювання якості освіти Навчально-методичний центр профтехосвіти у Дніпропетровській області Єдиний освітній простір Дніпропетровщини Молодіжний центр Дніпропетровщини Новій Дніпропетровщині - новий стандарт освіти. 1 рік
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Наші координати
смт.Софіївка вул.Поштова,10 тел(факс)(05650)2-92-03

Каталог статей

Головна » Статті » Мои статьи

Розвиваємо лідерство та молодіжні лідерські осередки через створення мережі клубів за інтересами геокешингу та ігор квест

Що таке геокешинг та ігри квест ми вже писали раніше, та нагадаємо, що це нова активна командна гра пошукового характеру, в котрій учасники змагаються, визначаючи свою швидкість, знання та креативність. Ця гра прийшла в наш район два роки тому разом з проектом ПРООН «Соціальна інтеграція та розвиток громадянської відповідальності молоді в Україні», в котрому прийняли участь учні Софіївського професійного ліцею, котрі являються членами молодіжного центру «Надія». Гра формує у учасників командний дух, згуртовує, сприяє розвитку організаторських, лідерських та комунікативних задатків, розвиває творче мислення та креативність, то чому б нею не користуватись.

Протягом  цих двох років гра дуже припала до серця молоді, але коштів на придбання дорогих навігаторів юнацтво не мало звичайно. Вихід з ситуації знайшли керівник молодіжного центру Валенко Євгенія та волонтерка з США Емма Гріффіс, котрі написали проект створення районного клубу геокешингу та ігор квест, виграли грандові кошти та купили необхідне обладнання. І оскільки тепер є можливість грати в неї, ініціативна група вважає, що цю можливість необхідно надати якомога більшій кількості молоді району.

Тому наступними діями стали – організація і проведення круглого столу разом з представниками місцевої влади Рижковим С.С. та Ащауловим В.В. з питань розвитку молоді в регіоні. Вони підтримали ідею і пообіцяли всіляко сприяти розвитку проекту, оскільки мережа подібних клубів по школам району, а саме там сконцентрована найбільша кількість молоді, дозволить створити лідерські осередки з молодих, активних, ініціативних юнаків та дівчат. Надалі на базі цих осередків буде розвиватися волонтерський рух, а молодь навчатиметься створювати та реалізовувати свої ідеї у вигляді проектів.  Окрім того молоді керівники району внесли свою пропозицію провести таку гру для працівників державного сектору, що дозволить згуртувати їх та внести нові позитивні ноти у повсякденне життя, адже подібна гра дійсно цікава та не залишає байдужою людей різного віку.

Активна співпраця по реалізації цього проекту йде між адміністрацією ліцею, котрий надає транспорт для поїздок по школам, та відділом у справах сім’ї, молоді та спорту, котрий вніс роботу з розвитку клубу в плани  на наступні п’ять років. Крім того для більшої інтеграції молоді з різних населених пунктів, об’єднаних спільною діяльністю, будуть проводитись між командні змагання два рази на рік. Для команди - переможця змагання буде заснований спеціальний приз від імені районної райдержадміністрації. Але звичайно одною з основних задач діяльності мережі клубів, це вміння учасників організовувати свій позаурочний час самостійно, організовувати для своїх одноліток ігри на будь-яку обрану тематику.

Оскільки перший рік самий складний в заснуванні нової справи, то для початку створено 7 клубів геокешингу, два з них в Софіївці при ЗОШ №1 та при СофПЛ, останні при школах с. Вишневе, с. Водяне, с. Жовте, с. Жовтневе та с. Кам´янка. Частина шкіл вже прийняла ініціативну групу клубу в себе, котра провела гру та показала основні принципи організації клубу, і хочеться висловити велику подяку директорам та викладачам цих шкіл, котрі гостинно відчинили свої двері і відкриті новим формам роботи з молоддю. 

Висловлюю щиру подяку всім тим небайдужим та охочим до змін людям, що підтримали нашу ініціативу і побачили в ній сенс та користь, адміністрації ліцею в обличчі Шевцова Івана Івановича та Пшеничної Юлії Станіславівни, начальнику відділу у службах сім’ї, молоді та спорту Качан Ірині Миколаївні, начальнику районного відділу освіти Бугайчуку  Руслану Яковичу, заступнику голови районної ради Ащаулову Віталію Вікторовичу, голові райдержадміністрації Рижкову Сергію Сергійовичу. І звичайно активістів молодіжного центру, котрі складають сценарії ігор, проводять навчання та саму гру, це такі люди, як Соколовська Аліна, Мараченко Марія, Коваленко Микола, Сметанін Богдан, Чорна Віталія, Бугай Аліна, Гаркуша Олександра, Костенко Юлія, Куліш Вадим, Петручик Андрій, Носов Давид, Збара Олег, Широкоступ Марина, Собко Алла, Тарабар Костя, Михайлом Дмитро, Полєжаєва Катерина, Школяр Оксана та Саєнко Олександр. Багато прізвищ, але вони заслужили, щоб бути відзначеними і про їх прізвища та діяльність почула громада Софіївщини.


Автор   керівник молодіжного центру «Надія»,

психолог Софіївського професійного ліцею         Валенко Євгенія Станіславівна

 


Категорія: Мои статьи | Додав: Юлія (22.04.2011)
Переглядів: 616 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]