Субота, 20.04.2024, 13:28
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

ДПТНЗ "Софіївський професійний ліцей"

Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мои файлы [87]
Наше опитування
Чому Ви обрали Софіївський професійний ліцей
Всього відповідей: 12
Посилання
Новій Дніпропетровщині - новий стандарт освіти. 1 рік Педагогічна преса Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України Дніпропетровська областна рада ДОІППО Дніпропетровський регіональний центр оцінювання якості освіти Навчально-методичний центр профтехосвіти у Дніпропетровській області Єдиний освітній простір Дніпропетровщини Молодіжний центр Дніпропетровщини Новій Дніпропетровщині - новий стандарт освіти. 1 рік
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Наші координати
смт.Софіївка вул.Поштова,10 тел(факс)(05650)2-92-03

Каталог файлов

Головна » Файли » Мои файлы

Обласний семінар в ліцеї
24.11.2011, 13:31

 У червні 2011 року у м. Дніпропетровську відбулася  обласна виставка «Формування цілісної регіональної системи педагогічних інновацій ПТО». У номінації " Інноваційні підходи в організації учнівського самоврядування” робота «Моделювання інноваційної системи учнівського самоврядування Софіївського професійного ліцею» (автор Пшенична Ю.С.) та у номінації Моделювання інноваціійної виховної роботи” робота за темою  «Ідеалізована модель взаємотворчісті класного керівника та майстра в/н  в формуванні професійно компетентної  та гармонійно розвиненої особистості» (автори Пшенична Ю.С., Валенко Є.С., Шевцова Р.О.) були визнані кращими, посівши відповідно перше місце та третє місця.

Результатом цих досягнень став семінар, проведення якого було заплановано на листопад 2011 року на базі Софіївського професійного ліцею. Нетрадиційним став і сам семінар і форма його проведення. Адже подібні семінари Дніпропетровській області раніше не проводились. Відкрив семінар  директор Шевцов І.І., надавши слово голові Районної ради Куліковському  В.О. та директору  районного центру зайнятості Овдієнку В.А., та методистам  навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській обл.. Кибі Н.В. Єгоркіній О.Ф., Козловському Г.Ф.

Учасники семінару  з Дніпропетровська, Кривого Рогу, Дніпродзержинська, Синельниково, Павлограда Марганця, Новомосковська, Перещепине Нікополь, Орджонікідзе Солоне, Апостолово (всього 35) прийняли участь у роботі чотирьох секцій:

- секція керівників методичних об’єднань  класних керівників

- секція радників молодіжного самоврядування 

- секція лідерів учнівського самоврядування

- практичний семінар «Науково-методичні основи профільного навчання учнів школи на базі ПТНЗ» для учасників Всеукраїнського експериментального майданчика

Метою  секції керівників методичних об’єднань  класних керівників було  підкреслити роль педагогічного тандему класного керівника і майстра в/н у праці на єдиний позитивний результат: успішний випускник – кваліфікований фахівець – громадянин України. На секції виступили методист НМЦ ПТО Киба Н.В. про «Роль педагогічного тандему класного керівника і майстра в/н у праці на єдиний позитивний результат: успішний випускник – кваліфікований фахівець – громадянин України». Також виступили класні керівники Гончарова О.В.,  Гузь М.С. та майстер виробничого навчання Гузь О.І.  з доповіддю «Ідеалізована модель взаємотворчості класного керівника та майстра в/н у  формуванні компетентної  та гармонійно розвиненої особистості»

  Метою проведення секції  радників молодіжного самоврядування ПТНЗ було зосередити  увагу організаторів та учасників  виховної роботи в закладах професійно-технічної освіти на актуальності проблеми соціальної активності молоді, залучення до участі в молодіжних проектах району, міста, області, України, світу у процесі виховної роботи.

Під час проведення секції кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник інституту ПТО НАПНУ, завідувач центром здорового способу життя та профілактики ВІЛ/СНІД Марк Мусійович Шимановський ознайомив радників учнівського самоврядування  з історією учнівського самоврядування, детально проаналізувавши недоліки в організації учнівського самоврядування  в навчальному закладі.

Цікавим досвідом роботи у міжнародних проектах поділилася заступник директора з НВР Пшенична Юлія Станіславівна. Результативність участі у проектах є безсумнівною, адже врезультаті реалізації проектів учні та працівники ліцею пройшли навчання (Intel ®Шлях до успіху, Вивчаємо Веб 2.0, Профілактика ВІЛ/СНІД, Дистанційне навчання, Написання соціальних проектів, Фандрейзинг та ін. ), збагативши навчально-виховний процес новими формами та методами роботи. Учасники  секції також отримали практичну допомогу з питання участі у проектах.

Волонтер Корпусу миру США в Україні  Тондрая Бьортон у своїй доповіді наголосила на тому що питання розвитку волонтерського руху серед молоді є надзвичайно актуальним, та поділилася досвідом власної волонтерської діяльності.

Паралельно з радниками учнівського самоврядування в секції працювали і лідери учнівського самоврядування молодіжних округів. Спершу всі вони прийняли активну участь в тренінгу «Ми одна команда», проведеному психологом Валенко Є.С. Згодом на лідерів чекала захоплива гра геокешинг , підготована та проведена учнями ліцею Костенко Ю., Гаркушою О. та Коваленком М., темою якої було волонтерство.   

Практичний семінар «Основи профільного навчання учнів школи на базі ПТНЗ» для учасників Всеукраїнського експериментального майданчика пройшов за участі Дремової Ірини Борисівни, співробітника лабораторії методик професійної освіти і навчання   інституту професійно-технічної освіти НАПН України, Козловського Г.Ф. методиста НМЦ ПТО, Шевцова І.І.-директора, голови Районної ради Куліковського В.О.,Дзюби Т.А – заст. директора з НВЧ, Турчина В.І.- Старшого майстра. Згідно угоди про співпрацю ліцею з Інститутом професійно-технічної освіти НАПН України укладеної  15 листопада 2010 року про організацію і проведення дослідно-експериментальної роботи на базі ліцею з теми «Науково-методичні засади професійної підготовки кваліфікованих робітників»  в ліцеї з 2010 року проводиться профільне навчання школярів:

ü розроблено навчальні плани та програми згідно ДСПТО;

ü вивчена  нормативно-правова база для проведення експерименту;

ü підготовлена аналітична записка щодо можливостей проведення профільної підготовки школярів на базі ПТНЗ за професією « Водій автотранспортних засобів», «Перукар», «Тракторист», «Тваринник»;

ü проведено моніторинг техніки, яка використовується у  профільній підготовці учнів школи;

ü перевірена готовність навчально-методичної та матеріально-технічної бази для проведення експерименту;

ü проведено вхідне тестування школярів, щодо актуальності та мотивації тематики експерименту;

Протягом 2010-2011 навчального року ми стали учасниками:

   круглого столу «профільне навчання (технологічний напрям) учнів старшої школи на базі ПТНЗ: досвід, проблеми та перспективи»( у рамках Другої Міжнародної виставки «Сучасні навчальні заклади – 2011») з виступом «Психолого-педагогічні основи профільного навчання учнів школи на базі ПТНЗ» ( Шевцов І.І.) та  всеукраїнської (звітної) науково-практичної конференції « Науково-методичне забезпечення розвитку професійної освіти і навчання» з виступами «Педагогічні умови профільного навчання учнівської молоді на базі ПТНЗ» (Шевцов І.І.), «Регіональні аспекти профільного навчання старшокласників»  (Шевцова Р.О.) в рамках п'ятиріччя Інституту професійно-технічної освіти НАПН України.

Розроблена програма семінарів-практикумів з питань впровадження профільного навчання школярів на базі ПТНЗ. Спланована участь в обласних та всеукраїнських конференціях з даної тематики.

Участь в експерименті дає можливість  працювати педагогічному колективу творчо,  нестандартно, впроваджувати в практику роботи наукові дослідження, обмінюватися досвідом роботи з іншими ПТНЗ, які працюють в напрямку профільного навчання школярів.

Семінар закінчився обговоренням,  підведення підсумків

Більше фото у розділі "Фотоальбоми" http://sofprof.at.ua/photo

Категорія: Мои файлы | Додав: Юлія
Переглядів: 1199 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]