Середа, 14.11.2018, 18:04
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

ДПТНЗ "Софіївський професійний ліцей"

Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мои файлы [87]
Наше опитування
Чому Ви обрали Софіївський професійний ліцей
Всього відповідей: 12
Посилання
Новій Дніпропетровщині - новий стандарт освіти. 1 рік Педагогічна преса Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України Дніпропетровська областна рада ДОІППО Дніпропетровський регіональний центр оцінювання якості освіти Навчально-методичний центр профтехосвіти у Дніпропетровській області Єдиний освітній простір Дніпропетровщини Молодіжний центр Дніпропетровщини Новій Дніпропетровщині - новий стандарт освіти. 1 рік
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Наші координати
смт.Софіївка вул.Поштова,10 тел(факс)(05650)2-92-03

Каталог файлов

Головна » Файли » Мои файлы

Літня Школа
26.07.2011, 13:02

Пропаганда та розвиток волонтерства на України є зараз актуальною, і якщо в Європі інститут волонтерства  вже давно функціонує і дає свої результати, то в Україні він лише розвивається. Люди знаходяться на стадії усвідомлення поняття волонтерства, його важливості і необхідності для вирішення соціальних проблем нашого суспільства.

Нараз все частіше в ЗМІ зустрічається інформація про проведення волонтерських акцій, котрі привертають увагу громадкості до певних проблем.

От і в Софіївському районі розпочато роботу з розвитку волонтерського руху, початок був покладений  участі Софіївського професійного ліцею в проекті ПРООН «Соціальна інтеграція та розвиток громадянської відповідальності молоді в Україні» та зі співпраці з волонтерами від Корпусу Мира США ще в 2008 році.

Усвідомлення своєї громадянської позиції відбувається не відразу, щоб донести до учнів ідею волонтерства був проведений не один захід, не одна зустріч, робота велась постійно, і врешті решт ми дійшли до проведення невеликих волонтерських акцій, що привертали увагу молоді до проблеми ВІЛ/СНІД, шкідливих звичок та екологічної культури. Ще одним аспектом волонтерства та громадської активності є реалізація ідей, що вирішують соціальні проблеми та потреби громади, у вигляді створення соціальних проектів, котрі можна подавати до фондів, що організовують конкурс грантів.

Таким чином в нашій громаді за участі Софіївського професійного ліцею та молодіжної організації «Надія» були реалізовані декілька проектів: створення інформаційно-ресурсного центру з профілактики розповсюдження ВІЛ серед молоді, проведення першого районного фестивалю «Молодь Софіївщини в дії», створення молодіжних лідерських осередків через організацію мережі клубів геокешингу, підключення Інтернет до приміщення молодіжного центру, участь в «Євроавтобусі -4», та організація виїзних літніх шкіл.

За час активної діяльності навчальний заклад та молодіжна організація знайшли собі партнерів та однодумців, в першу чергу це адміністрація району та відділ у правах сім’ї, молоді та спорту, благодійна організація – грантодавець Дніпропетровська асоціація розвитку регіонів, Молодіжна громадська організація Дніпропетровський центр молодіжного співробітництва, дитяча громадська організація «Перлинка», молодіжні центри с. Роздори та с. Ново-Александровки. Відбувається обмін досвідом та спілкування між учасниками цих організацій, в тому числі і з розвитку волонтерства.

В програмі літніх мікрограндів ВООН був конкурс на організацію заходів, що сприяють розвитку волонтерства, тож продовження розпочатої роботи реалізувалось у проект «Табір волонтерів», виїзна школа, в котрій учасники і запрошені гості-волонтери зможуть обмінятись досвід та отримати нові навички та знання.

Тож програма була дуже насиченою, і зачіпала такі питання як волонтерство і чому люди обирають цей шлях, чим можуть займатись волонтери, що для цього потрібно, як організувати волонтерську акцію, як реалізувати свою ідею і написати соціальний проект, окрім цього були проведені заняття направлені на пізнання учасників одне одного і самих себЯскравим прикладом волонтерства були гості, котрі самі працюють волонтерами від міжнародної організації Корпус Мира США, вони нещодавно приїхали до України і будуть працювати у своїх громадах протягом двох років. В ліцеї теж буде працювати нова волонтерка Тондрая Бьортон, і її діяльність буде направлена не лише на навчальний заклад, а й на молодь Софіївки в цілому. Волонтери з Дніпропетровська, котрі мають вже досвід проведення занять теж показали молоді, якою може бути волонтерська діяльність, а Пустовойт Людмила Григорівна ще й взяла на себе роль ментора в реалізації молодіжного проекту.

Завітали до школи волонтерів і дуже поважні гості – представник ООН Джовані Моцарелі, котрий являється координатором всіх волонтерів ООН, що працюють на Україні, він провів своє заняття і розповів, що і для наших громадян теж відкривається можливість працювати волонтером в цій організації.  Наталія Іванівна Бочарова, волонтер ООН в Дніпропетровській області, приїхала з презентацією книги, де зібраний позитивний досвід діяльності молодіжних  організацій в своїй громаді.

І звичайно волонтерською справою є сама організація подібного руху та заходів, над котрими працює наша команда сімейні пари Валенко Євгенія Станіславівна та Денис Олександрович, Пшенична Юлія Станіславівна та Андрій Павлович, Гузь Марія Сергіївна та Олександр Іванович. Все це для добробуту і процвітання молодого покоління Софіївщини, з надією у позитивні зміни в нашій громаді.

Валенко Є.С

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

Категорія: Мои файлы | Додав: Юлія
Переглядів: 353 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]